Ceremonia de premiere și expoziție cu ocazia competiției „Japonia și Serbia 140 de ani de prietenie – Ce ne unește?”

Ceremonia de premiere și expoziție cu ocazia competiției „Japonia și Serbia 140 de ani de prietenie – Ce ne unește?” a avut loc joi, 22 decembrie, în Studioul Centrului Millennium din Vršac.

Elevii noștri au câștigat următoarele locuri la concursul de artă:

4 categorii: Lara Despotovski locul 2, Sara Milenkovic locul 2, Stefan Seratlić locul 3;

5 categorii: Marija Putnik locul 1, Vuk Stojanović locul 2, Anja Nikolić locul 2, Elena Hodri locul 3. Mentor: Ivana Milošević, prof.

La concurs au fost depuse până la 877 de lucrări din 36 de orașe din Serbia. Expoziția a fost deschisă oficial de către consilierul Ambasadei Japoniei, domnul Tecuja Cubota, iar profesorul dr. Ljiljana Marković, premiat, i-a felicitat pe premiați. Premiile au fost decernate de directoarea Gimnaziului „Borislav Petrov Braca”, doamna Tamara Pešić, programul a fost condus de actrița Tamara Tamči Toskić.