Pseudonauka u medijima

Učenica Aleksandra Čebzan Zeman (IV5) osvojila je treće mesto na konkursu na temu PSEUDONAUKA U MEDIJIMA

Tim Projekta Reason4Health je među 63 sastava pristigla na konkurs odabrao 8 koji će biti nagrađeni.

Pažljivo su pročitani svi pristigli radovi, zatim je izvršena procena da su 8 srednjoškolki i srednjoškolaca najbolje obradili temu konkursa Ovi učenici su pokazali sposobnost da samostalno prepoznaju i preispituju različite upitne poruke o nauci i zdravlju na internetu, televiziji i drugim medijima, ukazali su na posledice pseudonauke po pojedince i društvo, a sastave napisali nadahnuto, razložno i jasno.

TREĆE MESTO

ALEKSANDRA ČEBZAN ZEMAN – učenica 4. razreda Gimnazije „Borislav Petrov Braca”, Vršac

koja je analizirala medijska pojavljivanja popularnog doktora koji promoviše pseudomedicinu

Čestitamo Aleksandri i njenom mentoru Ružici Dan!