Međunarodni dan tolerancije

Pod sloganom “Ravnopravnost je naše paravo i naša ogovornost”, vršački srednjoškolci, po prvi put, svi zajedno, obeležili su Međunarodni dan tolerancije, 16. novembra, u svim srednjim školama grada Vršca. Unija parlamentaraca učenika srednjih škola našeg grada osmislila je “Put tolerancije”, put kojim su toga dana prošli svi zajedno, ujedinjeni u pesmi, plesu, muzici, poeziji, sportovima – fudbalu, košarci, odbojci… Put je sabrao nekoliko stanica, a one su, svaka na svoj način, otposlale poruku tolerancije i zajedništva. Stanica na “Putu tolerancije” – Gimnazija “Borislav Petrov Braca”; pevali su : Mihailo Simin, Arsenije Knežević, Janko Božić, Iva Mitrović, Katarina Mitrović, Maša Vasilevski, Ana Živkov, Jovana Mirkov, Tara Marković, Aleksandra Barić, Nađa Rankov, Elena Radosavljević, Maša Antonijević , Filip Cvetković , Milica Greksa, Tara Stupar, Jana Lazaroj, Zorana Radojević, Natalija Jančić, Estera Tajkuna –Teleaga, Melisa Voin i Darija Stojković. Plesali su: Kristina Grbav, Renato Dragić, Sara Đan, Gabriela Babuc, Stefan Seratić, Melisa Voin, Kristina Caran, Lidia Božin, Dario Janeš. Svirali su: Aleksandar Graure, Andrei Tapalaga, Đorđe Grubiša i Arsenije Knežević. Recitovali su: Veljko Omčikus i Stefan Seratlić. Vizuelno i tekstualno temu osmislile kroz prezentaciju: Nina Paunović i Milica Uskoković. Slali poruke o miru i toleranciji : Petar Petrović, Jovana Brcan, Anđela Josimov, Teodora Boldvina, Ivana Nastic, Bojana Martinov, Anja Marton, Romana Putnik, Helena Kecman, Leontina Šćop, Aosjue Mei, Sinji Džu i Jingsjuen Džu. Sve navedeno realizovano je uz podršku i pratnju voditelja: Marine Grujić i Andreasa Mohana. Stanica na “Putu tolerancije” – Poljoprivredna škola “Vršac”; odbojku su igrali: Katarina Nikolić, Sara Momirov, Anja Popov, Bogdan Stanišić, Stevan Rakonjić, Anđela Bajić, Mina Božić, Nataša Stefanov, Marina Kulman, Filip Radak, Popcenić, Mihajlo Vučković, Drndarski, Mihajlović, Anamarija P., Marina Stanojev, Marko Šarunac, Anja Kovačević, Aleksandar Radulović, Jelena Petrović i Dragosavljević… Stanica na “Putu tolerancije” – ŠC “Nikola Tesla”; fudbal su igrali: Bojan Pajević, Aleksa Milosavljević, Marko Pelivan, Danilo Pečeničić, Luka Teči, Ognjen Trbojević, Milana Vitomirović, Teodora Stanković, Anđela Barišić, Aleksandar Munćan, Jelena Tomaš, Kojić, Manetić, Radmanovac, Petar Milošević, Čizmaš, Ognjen Jovanović, Jovana Brcan, Vučetić, Vasić, Jaćimovski, Petar Jokić, Nikola Milanko, Štefan Graure, Manuel Olar… Stanica na “Putu tolerancije” – “Hemijsko – medicinska škola”; košarku su igrali: Anja Mitrašinović, Jelena Grujin, Jovana Stefanov, Miljan Tomić, Vuk Stanojević, Marko Tankosić, Špan, Miljana Popović, Gabriel Isak Virag, Kalanj, Teodora Orlić, Sonja Marić, Andrej Petrović, Aleksandar Stojanović, Lazarov, Andrea Kotrla, Miloš Rafinger, Vasilije Mihajlović, Boban Ranić… Podele nisu postojale, ekipe su bile mešovite, nastupali su svi, nevezano za pripadnost školi, polu, naciji… I svi smo pobedili. Čestitamo! Za fotografije hvala : Aleksi Mašiću i Jakovu Radeka. Direktorima i zaposlenima svih srednjih škola hvala na bodrenju i podršci koje smo, zajedno putujući, doživljavali na svakom koraku! Veliko hvala našim parlamentarcima iz Unije UP srednjih škola: Davoru Gašpareviću, Jovani Brcan, Marini Kulman, Milanu Cvetkoviću, Milici Uskoković, Nini Paunović, Veljku Omčkikusu, Arturu Steviću, Aleksandru Jovčiću i Meteji Magda!!!