Omladinski horski festival

Dana 13. i 14. novembra održan je 5. Omladinski horski festival u Novom Sadu. Festival je okupio čak 450 učenika iz cele Srbije – zaljubljenika u horskom pevanje. 

Među učesnicima našlo se i 16 vršačkih gimnazijalaca, predvođenih prof. Marinom Kliskom: Mihailo Simin (IV4), Arsenije Knežević (II1), Janko Božić (III2), Iva Mitrović (I1), Katarina Mitrović (I1), Maša Vasilevski (I1), Ana Živkov (II1), Jovana Mirkov (II1), Tara Marković (I4), Aleksandra Barić (II4), Nađa Rankov (II4), Elena Radosavljević (II1), Maša Antonijević (II3), Filip Cvetković (III3), Milica Greksa (III3) i Tara Stupar (III3).

Oni su, zajedno sa svojim vršnjacima, u Novosadskoj sinagogi, istovremeno izvodili raznovrstan muzički repertoar prethodno pripremljen na probama u svojim mestima. Učestvovalo je čak 15 škola, a izvedeno je 14 zajedničkih kompozicija.

Događaj je organizovala Srpska horska asocijacija u cilju promocije zajedništva i umetnosti. „Muzika nije samo privilegija, muzika pripada svima!“ na otvaranju Festivala izjavila je predsednica Srpske horske asocijacije Tamara Adamov Petijević. Upravo ova rečenica najbolje opisuje cilj Festivala.