Kulturno-umetnički program posvećen zimskim praznicima

22. decembra u velikom amfiteatru Gimnazije, održan je kulturno-umetnički program posvećen zimskim praznicima.

Događaj je uveličan prisustvom gostiju: Miroslav Lepir, član gradskog veća za obrazovanje, Trajan Kačina, član gradskog veća za kulturu , Snežana Oluški, koordinator školske uprave Zrenjanin , George Dinu, generalni konzul Rumunije u Vršcu. Programu su prisustvovali direktori škola: Marizel Kempjan, direktor OŠ “Olga Petrov Radišić” iz Vršca, Mirča Boldovina,direktor OŠ ”Koriolan Doban” iz Kuštilja i Jelena Bešlin, direktorka ŠOSO”Jelena Varjaški” iz Vršca.

Direktorka naše škole Tamara Pešić je pozdravila goste, kolege, roditelјe i učenike.Prisutnima su se obratili i Miroslav Lepir, konzul George Dinu a program povodom Božića blagoslovio je otac Florenciu Ianeš

U programu su učestvovali svi učenici koji pohađaju nastavu na rumunskom nastavnom jeziku I5, II5, III5, i IV5. Mentori učenicima su bili profesori: Sorin Ianeš, Mariana Golomeić, Roksana Činč, Romanca Varađan i Margareta Kožokar.