Dodela nagrada i izložba povodom konkursa „Japan i Srbija 140 godina prijateljstva- Šta nas spaja?“

Dodela nagrada i izložba povodom konkursa „Japan i Srbija 140 godina prijateljstva- Šta nas spaja?“ održana je u četvrtak 22. decembra u Studiu centra Millennium, u Vršcu.

Naši đaci su osvojili sledeće plasmane na likovnom konkursu:                                          

4 kategorija: Lara Despotovski  II mesto, Sara Milenković II mesto, Stefan Seratlić III mesto; 

5 kategorija: Marija Putnik I mesto, Vuk Stojanović II mesto, Anja Nikolić II mesto, Elena Hodri III mesto.                                                                                                                                                       Mentor: Ivana Milošević, prof.                                         

Na konkurs je pristiglo čak 877 radova iz 36 gradova Srbije. Izložbu je svečano otvorio Savetnik Ambasade Japana g.Tecuja Cubota, a nagrađenima je čestitala odlikovana prof.dr Ljiljana Marković. Nagrade je uručila direktorka Gimnazije „Borislav Petrov Braca“,  gđa.Tamara Pešić, program je vodila glumica Tamara Tamči Toskić.